Pytania i odpowiedzi na temat diety

Menu
Pytania i odpowiedzi na temat diety


Sens i założenia diety kopenhadzkiej ?

Dieta kopenhaska ma na celu podnieść metabolizm organizmu i zmiejszyś żołądek. Dlatego posiłki są trzy razy dziennie, unikające weglowodanów.


Czemu akurat 13 dni ?

Dieta kopenhaska powinna trwać dokładnie 13 dni i ani dnia dłużej czy też krócej. W większości społeczeństwa już w pierwszych dwóch tygodniach spada metabolizm osób stosujących diety niskokaloryczne. Po dłuższym stosowaniu dieta oparta o małą liczbę kalorii powoduje tzw. efekt jojo.


Stosowanie raz na dwa lata, dlaczego ?

Z zalozenia dieta kopenhaskia ta ma dynamicznie zwiekszyć naszą przemianę materii na tyle, ze przez nastepne dwa lata, odzywiajac sie racjonalnie tj. zgodnie z normalnymi standartami, nie przytyjemy. Jeżeli chcemy w jakimś celu stosowac ja nadal, koniecznie należy ja wzbogacic o wartościową kolacje a do porannego sniadania dodac grzanke.


Dlaczego tylko trzy posiłki ?

Zjadamy każdego dnia dwa wieksze posilki ciezkostrawne dla ludzkiego organizmu co zwiększa przemiane materii. S? one tak skomponowane by się bardzo dlugo trawiły i spalac kalorie. Dlatego nie warto ich rozklada? na kilka mniejszych.


Czy dieta kopenhaska jest bezpieczna?

Dietę kopenhaską mogą stosować osoby zdrowe, nie obciążone żadną dolegliwością. Najlepszym rozwiązaniem przed stosowaniem diety jest skonsultowanie się w tym celu z lekarzem.